Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

IMG 20180420 155431
W dniu 20.04.2018 r. po raz kolejny wolontariuszki z MOW Wierzbica włączyły się w akcję „Dzień Czyściocha” organizowaną przez Centrum Wolontariatu działający przy GOPS w Kowali. Akcja ta organizowana jest co roku z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. Tym razem nasze dziewczęta posprzątały swoją najbliższą okolicę, dokładając wszelkich starań, aby Ziemia tego dnia była wyjątkowo czysta i zadbana.


Międzynarodowy Dzień Ziemi (22 kwietnia) to największe ekologiczne święto naszej planety, obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach. W Polsce początek obchodów to rok 1990. Dzień Ziemi to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię, w tym akcje zbierania śmieci oraz sadzenia drzew. Jest to również szansa na poprawę świadomości dotyczącej efektów niszczenia środowiska naturalnego, do których zaliczyć można zanieczyszczenie powietrza, wody, czy globalne ocieplenie.
    Organizatorami akcji byli wychowawcy: koordynator SKW – p. Magdalena Jędrzejczak, p. Dariusz Jędrzejczak i p. Anna Rusek.