Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

  • MOW Wierzbica

Powiatowo, 3 września (sobota) zapraszamy do Wierzbicy na Narodowe Czytanie. W „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza zagłębimy się w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym. Start o godz. 10.30.

23 sierpnia 2022 roku - kolejny dzień wakacyjny spędziłyśmy w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym, który zajmuje obszar około 100 ha i jest najbardziej zróżnicowanym pod względem atrakcji obiektem rozrywkowym w Polsce. Otoczony dziką przyrodą, wzgórzami i gęstymi lasami charakteryzuje się specyficznym mikroklimatem.

Umilamy sobie kulinarnie nasze wakacje! Dzisiaj spełniłyśmy swój amerykański sen o hot dogu.

W dniu 10.08.2022 r. nasze wychowanki wybrały się w Góry Świętokrzyskie. Wędrówkę rozpoczęły w Nowej Słupi, gdzie Puszczą Jodłową i niebieskim szlakiem, który nosi nazwę Drogi Królewskiej, dotarły na Święty Krzyż. Po drodze napotkały pomnik pielgrzyma Emeryka i poznały legendę o nim, a także podziwiały stacje drogi krzyżowej wyrzeźbione w drewnie. Na Świętym Krzyżu wychowanki zwiedziły Sanktuarium, które jest najstarszym w Polsce, Muzeum Misyjne Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej oraz krypty benedyktynów i księcia Jeremiego Wiśniowieckiego. Dowiedziały się również, iż od opactwa Święty Krzyż pochodzi nazwa Gór Świętokrzyskich oraz województwa świętokrzyskiego.

Laboratoria Przyszłości to rządowa inicjatywa finansowana z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 i realizująca jeden z postulatów „Polskiego Ładu”. W jej ramach szkoły podstawowe w całej Polsce otrzymały środki na zakup wyposażenia służącego uczniom do rozwijania kompetencji takich jak współpraca, kreatywność, zdolność rozwiązywania problemów czy obycie z nowymi technologiami
Możliwości zakupu sprzętu sprawiają, że każda szkoła znalazła w nim coś dla siebie – od narzędzi do prac ręcznych, przez drukarki 3D i roboty edukacyjne, po sprzęt do realizacji nagrań audio-wideo.

Za Nami dwa pracowite dni w kuchni. Dziewczęta w ramach koła kulinarnego przygotowały ciasteczka maślane, naleśniki, oponki serowe i królową deserów bezę Pavlova. Miejmy nadzieję, że nie pójdzie w boczki :)


W największym centrum iluzji i muzeum trickartu w Polsce mogłyśmy w dniu dzisiejszym (12.07.2022) poznać świat iluzji optycznej. Wielkie i mniejsze kalejdoskopy, zadziwiające eksponaty, największy w Polsce labirynt luster – Trickway, Infinity room – jedyna w Polsce komnata nieskończoności w środku wielkiej kostki Rubika! Ale to nie wszystko……Kilkadziesiąt zachwycających, wielkich obrazów anamorficznych malowanych przez polskich artystów przeniosło nas do środka malowanych obrazów takich jak: Podwodny świat, King Kong, Czarownica Ruda Baśka i Kot Radomiu. To my stałyśmy się częścią trickartowych, fantastycznych obrazów – niezbędne są do tego smartfony lub aparaty fotograficzne.


W dniu 24.06.2022 r. na zaproszenie organizatorów nasze wychowanki uczestniczyły w festynie rodzinnym w świetlicy "Betania". Dziewczęta malowały twarze, ozdabiały paznokcie i robiły tatuaże. Trzeba przyznać, że chętnych i pracy nie brakowało, ale Gabrysia, Karolina, Patrycja i Klaudia radziły sobie doskonale.