Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

  • MOW Wierzbica


Od jakiegoś czasu nasz Ośrodek współpracuje z jedną ze znanych projektantek mody Panią Marzeną Chełmińską. Dzięki jej dobrym radom i pomocy w naszej placówce powstały przepiękne kreacje. Z radością zatem przejęliśmy wiadomość, że 21-22 sierpnia w hotelu La Vinci odbędzie się Zlot Pasjonatów Fotografii, na który tym razem zostały zaproszone nasze fryzjerki do współpracy . W tym jakże wielkim przedsięwzięciu uczestniczyć mogła Oliwia D. oraz Marzena S., które wspólnie z Panią Justyną Bilską tworzyły wspaniałe i zmysłowe fryzury na głowach modelek. Dla dziewcząt była to ogromna szansa na zaprezentowanie swoich umiejętności fryzjerskich, których cały czas uczą się. Fryzury stworzone przez Panią Justynę Bilską oraz uczennice współgrały z modowymi stylizacjami Pani Marzeny Chełmińskiej. Pokaz mody cieszył się dużym zainteresowaniem, tym bardziej jest nam niezmiernie milo i przyjemnie, że stanowiliśmy jego część. Ogromnie cieszymy się i dziękujemy Pani Marzenie, że nasz Ośrodek mógł wziąć udział w tym ogromnym projekcie.

22 lipca 2021 roku- korzystając z wakacji i pięknej pogody, ten dzień wraz z p. Anną i p. Joanną spędziłyśmy w Przystani Iłża. Był to czas aktywnego odpoczynku i relaksu nad wodą. Dzięki uprzejmości i życzliwości Dyrekcji i pracowników Miejsko- Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Iłży miałyśmy możliwość nieodpłatnie skorzystać ze sprzętu wodnego, dzięki czemu mogłyśmy poznać szlak wodny na rzece Iłżance i relaksować się w otoczeniu cudownej natury.

21.07.2021 kolejny dzień wakacyjny spędziłyśmy w Parku Rozrywki i Miniatur – Sabat Krajno. Aleja Miniatur "Wonderful World", pozwoliła nam zwiedzić w bardzo krótkim czasie cały świat. Znajdują się tutaj miniatury najsłynniejszych budowli świata oraz niezwykłych miejsc stworzonych przez naturę.


Jest to największe centrum iluzji i muzeum trickartu w Polsce. W centrum iluzji mogłyśmy w dniu dzisiejszym (16.07.2021) poznać świat iluzji optycznej. Wielkie i mniejsze kalejdoskopy, zadziwiające eksponaty, największy w Polsce labirynt luster – Trickway, Infinity room – jedyna w Polsce komnata nieskończoności w środku wielkiej kostki Rubika! Ale to nie wszystko……Kilkadziesiąt zachwycających, wielkich obrazów anamorficznych malowanych przez polskich artystów przeniosło nas do środka malowanych obrazów takich jak: Podwodny świat, King Kong, Czarownica Ruda Baśka i Kot Radomiu. To my stałyśmy się częścią trickartowych, fantastycznych obrazów – niezbędne są do tego smartfony lub aparaty fotograficzne.

12 lipca 2021 roku - kolejny dzień wakacyjny spędziłyśmy w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym wraz z p. Moniką i p. Katarzyną. Bałtowski Kompleks Turystyczny zajmuje obszar około 100 ha i jest najbardziej zróżnicowanym pod względem atrakcji obiektem rozrywkowym w Polsce.

W dniu 09.07.2021 roku Fundacja Edukacji Społecznej we współpracy z Samorządem Województwa Mazowieckiego w ramach projektu „Młodzieżowy Klub Filmowy” zrealizowała zajęcia warsztatowe z wychowankami przebywającymi w ośrodku. Głównym celem warsztatów była profilaktyka uzależnień od alkoholu i promocja zdrowego stylu życia. Zajęcia były zorganizowane z elementami edukacji filmowej. Wychowanki przyjrzeć się mogły korzyściom i stratom w związku z sięganiem po środki psychoaktywne, powodom, dla których młode osoby sięgają po środki psychoaktywne, ryzykom społecznym relacyjnym i zdrowotnym dotyczących eksperymentowania. Serdecznie dziękujemy za ciekawe i wartościowe zajęcia.


07.07 2021 r. miałyśmy okazję oderwać się od szarej codzienności i przenieść w świat magii i imaginacji – wybrałyśmy się na wycieczkę do Parku Edukacji i Rozrywki „Farma Iluzji” w Mościskach. Naszymi opiekunami były: p. Alicja i p. Monika. „Farma Iluzji” położona jest na terenie lasu, otoczona drzewami z każdej strony.