Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

  • MOW Wierzbica

„Grzeczność nie jest nauką łatwą ani małą…”.
Adam Mickiewicz „Pan Tadeusz”

Po raz kolejny odbył się w naszym ośrodku w dniu 22.10.2020 roku „Konkurs wiedzy o Savoir Vivre. Obycie umila życie”.

W dniu 14.10 obchodzimy Święto Komisji Edukacji Narodowej. Również i nasze wychowanki, wcielając się w role nauczycieli, opowiedziały o trudach i mozołach pracy związanej z edukacją. W humorystyczny sposób zaprezentowały sekrety pokoju nauczycielskiego, wykazując się przy tym kunsztem aktorskim i wokalnym. W podziękowaniu za pracę każdy pracownik oświaty otrzymał symboliczną różę. Na zakończenie Pani dyrektor, Agnieszka Ankurowska, odczytała list od Pana Ministra Edukacji oraz złożyła życzenia z okazji Dnia Nauczyciela.

W ramach obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia 5 października odbył się w naszej szkole konkurs mający na celu sprawdzenie znajomości tabliczki mnożenia przez uczniów.

    Dnia 2 października  grupa wychowanek włączyła się w imprezę zorganizowaną przez SK PTSM - Rajd Skórzanych – „Wędrówka z Pedagogiem” który co roku jest organizowany przez szkolne koło PTSM przy Zespole Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług. Celem imprezy jest popularyzacja pieszej turystyki oraz krajoznawstwa, integracja środowisk szkolnych klubów Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych, poznawanie walorów turystycznych Ziemi Radomskiej oraz upowszechnianie zdrowego i kulturalnego sposobu spędzania czasu. Po raz kolejny rajd przyciągnął wielu młodych chętnych jak się okazuje do obcowania na łonie natury oraz spędzania czasu wraz z rówieśnikami. Pomimo, iż tym razem pogoda nam nie dopisała, całą trasę padał deszcz, podczas rajdu panowała miła i serdeczna atmosfera. Kondycja też nie zawiodła.

     W ramach realizowanej innowacji pedagogicznej „Drogowskaz” czyli słów kilka o świadomym życiu został przeprowadzony konkurs plastyczny „Anty alkoholowy”. Celem konkursu było uświadomienie wychowankom zagrożeń ze stosowania tej substancji psychoaktywnej, propagowanie profilaktyki uzależnień od alkoholu wśród młodzieży, oraz życia bez nałogów, jak również rozwijanie kreatywności i wyobraźni naszych dziewcząt. Wszystkie prace zostały nagrodzone. Gratulujemy, dziękujemy za zaangażowanie oraz zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach plastycznych .                   

25. 09. 2020 r. odbył się II Ogólnopolski Dzień Szpilek: Załóż szpilki i pomagaj dzieciom chorym na raka!Wystarczyło wrzucić zdjęcie na Instagram, bądź FB z oznaczeniem #DzienSzpilek. Z każdego takiego zdjęcia sklep Moliera 2 przekazuje 2 zł na rzecz fundacji "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową". W zeszłym roku, dzięki Instagramowej akcji zebrano 30 tys. zł - publikując ok. 15 tys. zdjęć.

   W dniu 25 września w ramach współpracy z Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku oraz prowadzonej innowacji pedagogicznej "Drogowskaz" nasze wychowanki uczestniczyły w warsztatach na temat tolerancji. Zajęcia prowadziła Pani Magdalena Chustecka z Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej. Wychowanki uczyły się dlaczego trzeba walczyć z każdym przejawem nietolerancji i dlaczego warto poznawać i szanować przedstawicieli innych kultur i wyznań. W czasie warsztatów dziewczęta rozwijały wiedzę na temat mechanizmów dyskryminacji i wykluczenia oraz budowały kompetencje przeciwdziałania dyskryminacji.

Kolejny raz nasze wychowanki w ramach koła ekologicznego zaangażowały się w akcję „Sprzątanie Świata”. Jak pokazują badania w Polsce i na świecie zużywamy ogromne ilości plastiku, poczynając od jednorazowych foliówek po plastikowe butelki, słomki, kubki czy opakowania.  Znikoma też wydaje się nasza wiedza na temat plastiku w ogóle, bo przecież nie chodzi o pozbycie się tego jakże cennego surowca, ale o na przykład jego prawidłowy recykling.  Tegoroczne Sprzątanie świata - Polska odbyło się więc pod hasłem: Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję.