• Nasza misja

   Jesteśmy placówką o charakterze resocjalizacyjnym, przeznaczoną dla dziewcząt niedostosowanych społecznie.

  Więcej...

 • Wsparcie

  Dziękujemy wszystkim sponsorom oraz instytucjom i osobom wspierającym naszą działalność, które okazując wielkie serce pomagają rozwijać się naszej placówce. Więcej...

  http://osrodek.erdwa.vxm.pl/index.php/wspieraja-nas
 • Media o Nas

  Tu znajdziesz wszystkie informację związane z nami i opublikowane przez media.

  Więcej...

  http://osrodek.erdwa.vxm.pl/index.php/pisza-o-nas

O nas

Krótka charakterystyka naszej placówki


Jesteśmy placówką o charakterze resocjalizacyjnym, przeznaczoną dla dziewcząt niedostosowanych społecznie, wymagających specjalnej organizacji nauki, metod pracy, wychowania i resocjalizacji.

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wierzbicy jest placówką opieki całodobowej. Prowadzona jest tu działalność w ciągu całego roku kalendarzowego, we wszystkie dni tygodnia.

W Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Wierzbicy może przebywać 50 wychowanek w wieku 13-18 lat. Jest to jedyny taki ośrodek w powiecie.


Podczas pobytu w Ośrodku podopieczne uczą się norm, zasad współżycia oraz współdziałania, zdobywania umiejętności spędzania czasu wolnego, a także zdobywania wiedzy o otaczającym świecie poprzez udział w imprezach kulturalnych i sportowych.

Ośrodek wyposażony jest w  2,3,4-osobowe sypialnie, toalety, kuchnię z jadalnią, siłownię, salę gimnastyczną, sale dydaktyczne, pracownię fryzjerską, pracownię sprzedawcy, pracownię komputerową, bibliotekę, pokój odwiedzin oraz niezbędne pomieszczenia biurowe, administracyjne i socjalne. Placówka dysponuje również busem do transportu wychowanek.

W skład Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego wchodzą:
Internat
Gimnazjum Specjalne
Zasadnicza Szkoła Zawodowa Specjalna.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY do zapoznania się z charakterem i specyfiką naszej placówki, dokonaniami i sukcesami naszych podopiecznych.

STRUKTURA ORGANIZACYJNA176499