Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

NAUCZYCIEL prowadzi ze rękę, otwiera umysł, dotyka serca i kształtuje przyszłość.

Pod takim hasłem 13 października w MOW odbyła się uroczysta akademia związana z Dniem Nauczyciela. Jest to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Na uroczystość w naszej placówce przybyli nauczyciele, wychowawcy, pracownicy administracji i obsługi. W części oficjalnej głos zabrała Pani Dyrektor Magdalena Orczykowska, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie przebywających w MOW uczennic oraz wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym pracownikom ośrodka.
W części artystycznej wychowanki przedstawiły historię KEN. Kolejno na scenie pojawiły się ucharakteryzowane panie sprzątające, które z humorem, kapitalną grą aktorską zaprezentowały jeden dzień z życia szkoły. Na zakończenie uroczystości wręczono kwiaty Pani Dyrektor, rozdano wychowawcom, nauczycielom i pracownikom ośrodka drobne upominki. Z wdzięczności za włożoną pracę i trud wychowania podziękowano wszystkim obecnym tańcem przygotowanym przez utalentowane uczennice MOW w Wierzbicy.