• Nasza misja

   Jesteśmy placówką o charakterze resocjalizacyjnym, przeznaczoną dla dziewcząt niedostosowanych społecznie.

  Więcej...

 • Wsparcie

  Dziękujemy wszystkim sponsorom oraz instytucjom i osobom wspierającym naszą działalność, które okazując wielkie serce pomagają rozwijać się naszej placówce. Więcej...

  http://osrodek.erdwa.vxm.pl/index.php/wspieraja-nas
 • Media o Nas

  Tu znajdziesz wszystkie informację związane z nami i opublikowane przez media.

  Więcej...

  http://osrodek.erdwa.vxm.pl/index.php/pisza-o-nas

Projekty i kampanie

„WKRĘĆ SIĘ i POMAGAJ”, CZYLI ZBIERAJ NAKRĘTKI

     W roku szkolnym 2017/2018 Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wierzbicy włączył się w zbiórkę nakrętek. Ten niewielki przedmiot bowiem, konsekwentnie zbierany, może wiele zdziałać. Jedna nakrętka na pozór nic nie znaczy, ale liczy się efekt skali. W skupie tona nakrętek kosztuje 800 zł. Taka kwota wystarczy już, żeby na przykład ufundować stypendium dla jednego z podopiecznych fundacji czy wykonać remont w mieszkaniu chorego chłopca.


Co zbieramy?
     1 kg plastikowych nakrętek to średnio 80 groszy. Są one odsprzedawane jako surowiec do firm recyklingowych, a tam przerabiane na granulat, z którego produkuje się na przykład plastikowe wiadra czy narzędzia.
Dla kogo zbieramy?
    Akcja „Wkręć się i pomagaj” realizowana jest przez Fundację Hospicyjną z Gdańska i dedykowana jest małym podopiecznym z Domowego Hospicjum dla Dzieci im. ks. Dutkiewicza, a także z Funduszu Dzieci Osieroconych.
Dzieci, które potrzebują opieki hospicjum najczęściej chore już się rodzą: z dziecięcym porażeniem mózgowym lub z jedną z niezliczonej ilości chorób genetycznych. Od początku zdane na całkowitą opiekę ze strony najbliższych, w której Fundacja stara się pomóc wszelkimi dostępnymi środkami. Zazwyczaj podopieczni Fundacji wymagają kompleksowej i kosztownej opieki.
     W ramach akcji „Wkręć się i pomagaj” pomoc kierowana jest także do dzieci, których bliscy odeszli po etapie ciężkiej choroby i opieki w hospicjach. Strata bliskiej osoby przekłada się często na zdecydowane obniżenie poziomu życia rodziny. Dlatego powołany przez Fundację Hospicyjną Fundusz Dzieci Osieroconych, wraz z programem Tumbo Pomaga kieruje do nich zarówno wsparcie psychologiczne, jak i socjalne.
     Dzięki pieniądzom uzyskanym z akcji zbierania nakrętek podopieczni Fundacji otrzymają wsparcie edukacyjne, odzież i podręczniki oraz będą mieli możliwość wyjechania na wakacje. Każda nakrętka to drobny wkład w wyrównanie szans osieroconych dzieci.
     Pomysłodawcą i organizatorem zbiórki w MOW Wierzbica jest koordynator Szkolnego Klubu Wolontariatu, p. Magdalena Jędrzejczak.177060