Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

  • MOW Wierzbica


Po raz pierwszy w dniu 03.08.2020r. nasze wychowanki gościły w ZOO Safari Borysew. Dziewczęta wyjechały pod opieką p. A. Ogrodnik i M. Kufel-Maleta.

ZOO Safari Borysew powstało w 2008 roku w sierpniu. Początkowo zajmowało obszar 15ha i zamieszkiwało tam 30 gatunków zwierząt. Od samego początku swojej działalności ZOO gromadziło unikalne gatunki zwierząt afrykańskich. W 2008 roku na świat przyszedł pierwszy w Polsce Osiołek Poitou. Następnie w 2009r.do ZOO przybyły Białe Tygrysy Bengalskie. Jak dowiedzieliśmy się podczas wizyty, ZOO Safari Borysew w znaczny stopniu powiększyło populację tych zwierząt na świecie, co jest bardzo trudne w warunkach hodowlanych. Rodzą się tu również białe lwy, to pierwszy taki przypadek w polskich ogrodach i nieliczny w Europie.

ZOO Safari nadal się rozwija, na dzień dzisiejszy zajmuje ono obszar 25 ha, na którym mieszka 500 gatunków zwierząt egzotycznych reprezentujących 90 gatunków z 5 kontynentów.

Dziękujemy p. Andrzejowi Pabich - właścicielowi ZOO Safari Borysew oraz pracownikom za życzliwość i bezinteresowność. Dzięki Państwa uprzejmości nasze wychowanki mogły nieodpłatnie zwiedzić ZOO. Zobaczyć wiele gatunków unikatowych zwierząt, podziwiać ich piękno oraz urok tak wyjątkowego miejsca jakim jest ZOO Safari Borysew koło Łodzi. DZIĘKUJEMY PIĘKNIE.