Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

  • MOW Wierzbica


    20.07.2020 po raz kolejny gościłyśmy w Parku Rozrywki i Miniatur – Sabat Krajno przeszłyśmy Aleją Miniatur "Wonderful World", która pozwoliła nam zwiedzić w bardzo krótkim czasie cały świat.
     W parku tym znajdują się miniatury najsłynniejszych budowli świata oraz niezwykłych miejsc stworzonych przez naturę. Prawie wszystkie miniatury zostały wykonane w skali 1:25. Szczególnym wyjątkiem jest Watykańska Bazylika Świętego Piotra, która jako jedyna w Europie została wykonana w skali 1:13.

Sercem całego kompleksu jest jeden z najpiękniejszych placów świata – plac św. Piotra. W parku znajdują się również jedyne w Europie miniatury nieistniejących już wież World Trade Center. Byłyśmy prawie na wszystkich kontynentach świata i podziwiałyśmy architekturę i kulturę z najróżniejszych zakątków globu.
     Podziwiałyśmy między innymi takie budowle jak: Coloseum, Piramidę Cheopsa - obok niej słynnego sfinksa, wodospad Niagara, dymiący wulkan Etna, Bramę Brandenburską z Berlina, Statuę Wolności, Biały Dom, miasto Piza ze słynną Krzywą Wieżą. Byłyśmy w Sydney i widziałyśmy Słynną Operę. Podziwiałyśmy na kontynencie Ameryki Północnej wodospad Niagara. Zawitałyśmy do Paryża gdzie oczarowały nas: wieża Eiffla i Łuk Triumfalny.
     Umożliwiono nam również wejście do kina 6D, a niezapomniane wrażenia mamy do dziś! Wiele, wiele emocji! Obejrzałyśmy dwa filmy, każdy z nich dostarczył nam niesamowitych wrażeń. Na próżno szukać tu fabuły, cała zabawa ukryta była w nieprzewidzianych i zaskakujących wydarzeniach.
     W drodze powrotnej odwiedziłyśmy również Wąchock a właściwie zalew w Wąchocku. Przepięknie zagospodarowano jego strefę brzegową, przystosowując do celów rekreacyjnych dla tutejszych mieszkańców. Można się tutaj zrelaksować i odpocząć, pospacerować promenadą wokół zalewu albo pojeździć rowerem, skorzystać z plenerowej siłowni, kajaków, rowerków wodnych...
 Czas z nami spędzali i imprezę zorganizowali p. Monika, p. Alicja oraz p. Andrzej.


     Dziękujemy Dyrekcji i pracownikom Parku Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno za życzliwość i bezinteresowność. Dzięki Państwa uprzejmości wychowanki mogły nieodpłatnie zwiedzić Aleję Miniatur, podziwiać najsłynniejsze budowle świata oraz niezwykłe miejsca stworzone przez naturę. Była to wycieczka pełna wrażeń! Bardzo dziękujemy!