Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

  • MOW Wierzbica

20180615 090819
     15 czerwca 2018 roku Szkolne Koło PTSM Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wierzbicy realizując założenia, cele programu edukacyjnego „Trzymaj Formę” wyruszyło na pieszy rajd na trasie Dąbrówka Warszawska – Zalesice – Wierzbica.


 Był to czas dla wszystkich wychowanek dla których ważne jest aktywne spędzanie wolnego czasu w wyśmienitym towarzystwie, zdrowy tryb życia a także poznanie najbliższych okolic. Trasa nasza rozpoczęła  i zakończyła się w Wierzbicy. Na trasie odwiedziłyśmy Golgotę w Dąbrówce Warszawskiej, stacje Drogi Krzyżowej, które wywarły na nas  niesamowite wrażenie, następnie przy polnej drodze do Zalesic cmentarz choleryczny – czyli miejsce osób zmarłych na cholerę w XIX wieku oraz cmentarz rzymsko - katolicki w Wierzbicy.
    W tym  wydarzeniu uczestniczyło 13 piechurek pod opieką p. Heleny Soleckiej, p. Moniki Kufel – Maleta, p. Ilony Zdanek-Sadkowskiej. Największym sukcesem było ukończenie trasy przez wszystkie wychowanki, które na nią wyruszyły. Oczywiście ukończyły zmęczone ale  we wspaniałych humorach, uśmiechnięte i zadowolone.  Na trasie wychowanki brały udział w konkursie wiedzowym na temat Wierzbicy i miejsc, które mijały w czasie pieszej wędrówki. Jednym z zadań było też ułożenie hasła prozdrowotnego zachęcającego do zdrowego trybu życia bez używek i nałogów. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło po powrocie do ośrodka.