Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

  • MOW Wierzbica

zd4Narkotyki stały się dostępne wszędzie: w szkole, na ulicy, w dyskotece. Wcześniej czy później kontakt z nimi może się przydarzyć każdemu dziecku. Stanowią realne niebezpieczeństwo. Rodzice powinni jednak zdawać sobie sprawę, że wiele zależy od nich. To właśnie oni mogą mieć ogromny wpływ na to, czy ich dziecko sięgnie po środki odurzające.


21czerwca w naszym ośrodku odbyła się pedagogizacja rodziców. Wychowanki pod opieką wychowawców p. Agnieszki Ankurowskiej i p. Heleny Soleckiej przygotowały spektakl profilaktyczny- antynarkotykowy. Odbyła się również przygotowana przez KP w Wierzbicy prezentacja „walizki narkotykowej” wypełnionej rekwizytami narkotyków, a także sprzętem pomocnym do ich przetwarzania, zażywania i ukrywania. Prelekcję dla rodziców i kadry pedagogicznej poprowadził sierż. sztab. Paweł Pawlina.
Chcemy w ten sposób uświadomić dorosłych, że gadżety, które posiadają dzieci mogą wcale nie służyć do zabawy. Rodzice otrzymali podstawowe informacje dotyczące tego, jak zapobiegać uzależnieniom, jak rozpoznać, że dziecko sięgnęło po narkotyki i co zrobić
w takiej sytuacji i gdzie szukać pomocy.