Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

  • MOW Wierzbica

Z okazji Dnia Dziecka nasze wychowanki miały możliwość wyjechać na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie.
Wyjazd rozpoczęły od odwiedzenia kamiennego pielgrzyma – św. Emeryka – w Nowej Słupi. Następnie Drogą Królewską weszły na Św. Krzyż, gdzie zwiedziły Opactwo Benedyktynów oraz krypty, w których spoczywają zakonnicy zamieszkujący klasztor od 1776 r. do 1819 r., a także książę Jeremi Wiśniowiecki. Następnie dziewczęta dotarły na Łysą Górę, aby zobaczyć Gołoborza i podziwiać z tarasu widokowego piękną panoramę świętokrzyskiego.


Kolejnym punktem wycieczki była Św. Katarzyna, gdzie wychowanki zapoznały się z legendą źródełka św. Franciszka, a następnie wspięły się na Łysicę – najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich, którego wysokość wynosi 612 m n.p.m. Okazało się, że szlak wiodący na Górę Świętej Katarzyny wcale do najłatwiejszych nie należy, jednak pokonując swoje trudności, zmęczone, ale szczęśliwe, dziewczęta dotarły na szczyt. Zejście było zdecydowanie mniej wymagające. Ostatnie na trasie wyprawy było zwiedzanie ruin zamku w Chęcinach.
Opiekę na dziewczętami podczas wycieczki sprawowały: Dyrektor p. M. Orczykowska, p. M. Jędrzejczak, p. M. Kufel – Maleta i p. G. Syta.