Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

  • MOW Wierzbica

W dniu 03.06.2017 r. w naszym Ośrodku, z inicjatywy p. Magdaleny Jędrzejczak, odbyły się warsztaty dziennikarskie. Zostały one przeprowadzone przez profesjonalistów – krakowskich dziennikarzy – p. Katarzynę Maletę – Madejską oraz p. Michała Madejskiego. Obydwoje pracują dla dwutygodnika „Kraków.pl”, a p. Madejski zajmuje się także oprawą graficzną.


Podczas tego spotkania nasze wychowanki, dzięki opowieściom p. Kasi, dowiedziały się jak wygląda praca dziennikarza w radiu oraz w telewizji, jakie są typy tekstów dziennikarskich i czym sięod siebie różnią, a także mogły stworzyć własny lid do artykułu. P. Michał pokazał dziewczętom jak przygotowuje się gazetę do druku od strony technicznej. Nasze podopieczne dowiedziały się również jak kiedyś wyglądała korekta artykułów i czym się różni od obecnej oraz miały możliwość zapoznania się z żargonem dziennikarskim. Nasi goście obdarowali nas także prezentami – wydaniami tekstów, przy których pracowali oraz artykułami o naszych przedsięwzięciach wraz ze zdjęciami w formie prawdziwej gazety! Dziewczęta miały niezłą frajdę, oglądając się na łamach wydania specjalnego.

Bardzo serdecznie jeszcze raz dziękujemy prowadzącym za obecność, nowe i ciekawe informacje, doświadczenia, a także za miłą atmosferę i prezenty. Mamy nadzieję, że nie było to nasze ostatnie spotkanie.    

Poniżej efekty pracy wychowanek, kliknij w "warsztaty":

warsztaty