Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

„..Właściwie w więzieniu może znaleźć się każdy, nie tylko tzw. Patologia czy ludzie z marginesu. Wystarczy popełnić jeden błąd i już jest się w innym świecie….”

W dniu dzisiejszym grupa dziewcząt uczestniczyła w spotkaniu profilaktycznym zorganizowanym dla nas w Areszcie Śledczym w Radomiu. Spotkanie miało na celu pokazanie naszym wychowankom jak wygląda jednostka penitencjarna oraz jak wygląda życie codzienne osadzonych za murami aresztu. Na wstępie przeszłyśmy procedurę wejścia na teren jednostki.
Wychowawca działu penitencjarnego Pan ppor Marcin Obremski opowiedział o aspektach prawnych dotyczących osób osadzonych, procedurze postępowania z zatrzymanymi. W trakcie spotkania poruszono temat odpowiedzialności karnej, problematykę związaną z przestępczością pospolitą oraz konsekwencjami wynikającymi z nieprzemyślanych zachowań. Pan ppor Marcin Obremski poruszył zagadnienia związane z izolacją więzienną i przestępczością nieletnich oraz oprowadzał nas po wybranych elementach infrastruktury aresztu (min. centrum przyjęć, celę, więzienną kaplicę, pola spacerowe - spacerniaki) Bardzo istotną częścią naszego pobytu było spotkanie z osadzonymi. W kontakcie z wychowankami przedstawili oni historie swojego życia. Mówili, jakie wybory doprowadziły ich do popełniania przestępstw. Opowiadali o życiu w izolacji więziennej, co w związku z nią stracili, czego brakuje im najbardziej. Były to opowieści o dramacie ludzkiego życia, na skutej złego wyboru. Wychowanki miały okazję zadawać skazanym pytania. Dziewczęta po zakończeniu spotkania wspominały, że uwięzienie jest ostatnią rzeczą, której chciałyby doświadczyć. Mamy nadzieję, że przeprowadzone zajęcia za murami na długo pozostaną w świadomości naszych wychowanek. Dziękujemy bardzo Panu mjr Robertowi Piwko Dyrektorowi Aresztu Śledczego w Radomiu za udzielenie zgody na przeprowadzenie tych zajęć Celem naszego spotkania profilaktycznego jest przede wszystkim wskazanie naszym dziewczętom konsekwencji wyborów życiowych, które niekiedy mogą skończyć się złamaniem prawa, popadaniem w uzależnienia i w rezultacie realną groźbą długoletniego więzienia.