Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

23 sierpnia 2022 roku - kolejny dzień wakacyjny spędziłyśmy w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym, który zajmuje obszar około 100 ha i jest najbardziej zróżnicowanym pod względem atrakcji obiektem rozrywkowym w Polsce. Otoczony dziką przyrodą, wzgórzami i gęstymi lasami charakteryzuje się specyficznym mikroklimatem.

Na terenie parku jurajskiego znajduje się Muzeum Jurajskie, w pobliżu którego odnaleziono autentyczne ślady tropów dinozaurów. To właśnie był pierwszy etap naszej wycieczki bałtowskiej. Wędrując ścieżkami przez park widzieliśmy modele dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń, oczywiście wszystkie naturalnej wielkości. O minionym świecie bardzo ciekawie opowiadała pani przewodnik. Obejrzałyśmy ponad 100 modeli prehistorycznych stworzeń.
Emocjonalnym punktem wycieczki było Prehistoryczne Oceanarium. Dzięki nowoczesnej technologii dowiedzieliśmy się, jak wyglądało podwodne życie miliony lat temu. Spotkanie „oko w oko” z rekinem zmroziło nam krew w żyłach. Na koniec naszej wycieczki entuzjazm wzbudziło zwiedzanie Bałtowskiego Zwierzyńca. Odbyliśmy przejażdżkę schoolbusem pomiędzy zwierzętami egzotycznymi: lamami, wielbłądami, strusiami, dzikami, końmi i innymi.

Po całym dniu pełnym atrakcji wracałyśmy bardzo zmęczone, ale zadowolone z wrażeń, jakie przyniosła nam niezwykła podróż do czasów prehistorycznych, do krainy dinozaurów. Wycieczkę zorganizowali p. Monika, p. Robert i p. Ela.
Dziękujemy Dyrekcji i pracownikom Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego za życzliwość i bezinteresowność. Dzięki Państwa uprzejmości wychowanki mogły nieodpłatnie przebywać w tym miejscu. Była to wycieczka pełna wrażeń! Bardzo dziękujemy! Już po raz kolejny Bałtowski Kompleks Turystyczny uatrakcyjnił naszym wychowankom trudny okres wakacyjny .