Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

To był zdecydowanie pracowity weekend. Wychowanki dzięki współpracy z Fundacją Po Drugie mogły wziąć udział w projekcie „Ja nie piję 5.0”.

Już po raz kolejny w dniach 22 i 23 października mieliśmy możliwość uczestniczyć w projekcie Fundacji po Drugie „Ja. Nie piję 5.0”.
Celem zajęć było podniesienie świadomości wychowanek w zakresie nadużywania, używania szkodliwego, uzależnienia od alkoholu oraz skutków spożywania alkoholu w czasie ciąży. Dziewczęta nabywały wiedzę i umiejętności związane z prawidłowym postępowaniem ciężarnej kobiety, w szczególności rezygnacją z alkoholu. Podczas zajęc warsztatowych wychowanki omówiły takie zagadnienia jak: wpływ alkoholu na funkcjonowanie rodziny, sposoby radzenia sobie w sytuacji pojawienia się problemu alkoholowego w rodzinie, zdrowego stylu życia. W zajęciach wykorzystane były specjalne nowoczesne narzędzia edukacyjne: symulatory niemowląt REALITYWORKS, kamizelka ciążowa oraz modele niemowląt patologicznych: FAS, dziecko urodzone na głodzie narkotykowym, symulator dziecka potrząsanego. Dziewczęta miały okazję ćwiczyć w alkogoglach symulujących stan upojenia alkoholowego. W czasie zajęć warsztatowych również wzmacniano pozytywne postawy wobec rodzicielstwa, budowania rodziny, zapewnienia bezpieczeństwa, dobrej atmosfery w domu i relacji z bliskimi.
Podobnie jak poprzednich latach zajęcia w ramach tego programu cieszyły się dużą popularnością. Dziękujemy przedstawicielom Fundacji po Drugie za stałą współpracę, ciekawie zorganizowane zajęcia warsztatowe zawsze w miłej i serdecznej atmosferze.