• Nasza misja

   Jesteśmy placówką o charakterze resocjalizacyjnym, przeznaczoną dla dziewcząt niedostosowanych społecznie.

  Więcej...

 • Wsparcie

  Dziękujemy wszystkim sponsorom oraz instytucjom i osobom wspierającym naszą działalność, które okazując wielkie serce pomagają rozwijać się naszej placówce. Więcej...

  http://osrodek.erdwa.vxm.pl/index.php/wspieraja-nas
 • Media o Nas

  Tu znajdziesz wszystkie informację związane z nami i opublikowane przez media.

  Więcej...

  http://osrodek.erdwa.vxm.pl/index.php/pisza-o-nas

Główna

Spotkanie z radomskim fotografikiem i miłośnikiem genealogii – Kordianem Pawlakiem

P1100218
    W MOW Wierzbica nigdy nie jest nudno. Każdego dnia wręcz czekają na dziewczęta atrakcyjne wydarzenia i spotkania.
Tym razem w środę 06.06.2018 r. do Ośrodka zawitał radomski fotografik i miłośnik genealogii – Kordian Pawlak. Jest on członkiem Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców Regionu Radomskiego oraz autorem wielu zdjęć, które gościły na licznych wystawach, m.in. w Resursie Obywatelskiej w Radomiu czy w Muzeum Instrumentów Ludowych w Szydłowcu.

Prywatnie p. Kordian Pawlak jest pasjonatem genealogii i w wolnej chwili buszuje w Internecie i zagłębia się wstare dokumenty (księgi parafialne itp.) w poszukiwaniu swoich korzeni.
    W Ośrodku nasz gość przedstawił prezentację pt. „Powrót do źródeł”. Pan Kordian opowiadał wychowankom o historii fotografii oraz o rodzajach aparatów i technik fotograficznych. Dziewczęta mogły także zobaczyć camerę obscura oraz wiele prac autorstwa naszego gościa, który mówił także o tym, skąd u niego zainteresowanie fotografią i jakich technik lubi używać w swojej pracy.
    Dodatkowo p. Kordian Pawlak przedstawił uczestniczkom spotkania ciekawą historię swojej rodziny oraz opracowane przez siebie drzewo genealogiczne i swego rodzaju skrypt pt. „O Pawlakach z Pawłowa, czyli odkopanie korzeni z historią wsi w tle”.
    Serdecznie dziękujemy p. Kordianowi za poświęcony czas i intersującą wizytę, dzięki której wychowanki dowiedziały się wielu ciekawych faktów o fotografii oraz zostały zachęcone do poszukiwania swoich przodków.
    Organizatorami spotkania byli: p. Dariusz Jędrzejczak i p. Magdalena Jędrzejczak.174150