• Nasza misja

   Jesteśmy placówką o charakterze resocjalizacyjnym, przeznaczoną dla dziewcząt niedostosowanych społecznie.

  Więcej...

 • Wsparcie

  Dziękujemy wszystkim sponsorom oraz instytucjom i osobom wspierającym naszą działalność, które okazując wielkie serce pomagają rozwijać się naszej placówce. Więcej...

  http://osrodek.erdwa.vxm.pl/index.php/wspieraja-nas
 • Media o Nas

  Tu znajdziesz wszystkie informację związane z nami i opublikowane przez media.

  Więcej...

  http://osrodek.erdwa.vxm.pl/index.php/pisza-o-nas

Główna

Wolontariuszki SKW w Archiwum Państwowym w Radomiu

DSC 0002 5
    W dniu 10.05.2018 r. wolontariuszki Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z innymi klubami działającymi przy GOPS w Kowali uczestniczyły w wyjeździe do Archiwum Państwowego w Radomiu.


Wizyta studyjna prowadzona była przez dyżurną archiwum, p. Irenę Mazur, która w interesujący sposób przedstawiła historię archiwum, jego rodzaje i zadania. Dziewczęta mogły dowiedzieć się jak prawidłowo przechowywać dokumenty przez wiele lat, aby nie uległy one zniszczeniu. Co więcej, okazało się, że dokumenty przechowywane w Archiwum to nie jakieś „zwykłe” książki, mapy czy fotografie. To stare, a czasem bardzo stare, i cenne pod kątem historycznym czy kolekcjonerskim, dokumenty, których można dotykać jedynie w białych bawełnianych rękawiczkach. Ma to bowiem zabezpieczyć archiwalne akta przed bezpośrednim kontaktem z ludzką skórą po to, by nie uległy rozpadowi i służyły pokoleniom.
Organizatorem wyjazdu wychowanek z MOW Wierzbica była p. Magdalena Jędrzejczak.176499