• Nasza misja

   Jesteśmy placówką o charakterze resocjalizacyjnym, przeznaczoną dla dziewcząt niedostosowanych społecznie.

  Więcej...

 • Wsparcie

  Dziękujemy wszystkim sponsorom oraz instytucjom i osobom wspierającym naszą działalność, które okazując wielkie serce pomagają rozwijać się naszej placówce. Więcej...

  http://osrodek.erdwa.vxm.pl/index.php/wspieraja-nas
 • Media o Nas

  Tu znajdziesz wszystkie informację związane z nami i opublikowane przez media.

  Więcej...

  http://osrodek.erdwa.vxm.pl/index.php/pisza-o-nas

Główna

„Szlachetna Paczka 2017”

P1090855

Już po raz kolejny w dniach 09.12. – 10.12.2017 odbył się finał akcji „Szlachetna Paczka”.  Obecnie jest ona jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek.Jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami.To oni pomagają rodzinom w potrzebie.Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc.

 „Szlachetna Paczka”to jeden z najlepiej zorganizowanych projektów społecznych w Polsce. W ciągu jednego weekendu milion osób wymienia się rzeczami i całą siłą życzliwości. Mądrość i nowoczesne technologie. Biedni i bogaci. Media i ukryta bieda. Serce i logistyka. „Szlachetna Paczka” łączy to wszystko.
W tym roku i nasze wolontariuszki ze Szkolnego Klubu Wolontariatu włączyły się w tę szlachetną akcję, która organizowana była dla potrzebujących mieszkańców Wierzbicy i okolic. Już od piątku 08.12. dziewczęta przygotowywały salę na finał akcji i przyjęcie darczyńców. W kolejne dni  zajmowały się pakowaniem paczek, obsługą, dekoracjami oraz rozmową z darczyńcami i innymi wolontariuszami. Była to dosyć intensywna praca, ale niezwykle pożyteczna i pouczająca. Ogromną frajdę i satysfakcję sprawiła wychowankom możliwość niesienia pomocy potrzebującym.
Organizatorem akcji była p. Magdalena Jędrzejczak, a opiekę nad wolontariuszkami pełnili także wychowawcy: p. Dariusz Jędrzejczak i p. Helena Solecka.176986