• Nasza misja

   Jesteśmy placówką o charakterze resocjalizacyjnym, przeznaczoną dla dziewcząt niedostosowanych społecznie.

  Więcej...

 • Wsparcie

  Dziękujemy wszystkim sponsorom oraz instytucjom i osobom wspierającym naszą działalność, które okazując wielkie serce pomagają rozwijać się naszej placówce. Więcej...

  http://osrodek.erdwa.vxm.pl/index.php/wspieraja-nas
 • Media o Nas

  Tu znajdziesz wszystkie informację związane z nami i opublikowane przez media.

  Więcej...

  http://osrodek.erdwa.vxm.pl/index.php/pisza-o-nas

Główna

Gala Wolontariatu w Kowalówce

P1090852

Gala Wolontariatu w Kowalówce oraz Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w MOW Wierzbica.

05.12.2017 w domu weselnym „Złoty Dworek” w Kowalówce odbyła się Gala Wolontariatu zorganizowana przez Centrum Wolontariatu w Kowali z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. 

 Nie zabrakło wolontariuszy i koordynatorów Szkolnych Klubów Wolontariatu, dyrektorów szkół, przedstawicieli lokalnych władz. Nasz Szkolny Klub Wolontariatu jest jednym z 8 działających przy Centrum Wolontariatu w Kowali. Wolontariuszki SKW przy MOW Wierzbica: Karolina O., Monika L. i Patrycja S. odebrały podziękowania i upominki za całoroczną pracę w ramach wolontariatu.
Podczas Gali głos zabrał ks. dyrektor Robert Kowalski z Caritas Diecezji Radomskiej, który mówił o idei wolontariatu, o jego znaczeniu w dzisiejszym świecie i dobrych przykładachwolontariackichpraktyk, które powinny służyć za wzór do naśladowania. Hasło, które nieustannie towarzyszyło uroczystości brzmiało „Wolontariusze to dobre dusze”. Galę uświetnił występ artystyczny Pawła Mosiołka, a zakończył słodki poczęstunek.
W Gali Wolontariatu wraz z wychowankami uczestniczyły p. Dyrektor Magdalena Orczykowska i p. Magdalena Jędrzejczak (koordynator SKW).
Więcej informacji i zdjęć z uroczystości na: http://www.gopskowala.pl/index.php/831-gala-wolontariatu.
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza obchodzony był również w MOW Wierzbica. Wolontariuszki ze Szkolnego Klubu Wolontariatu otrzymały podziękowania i słodkie upominki z rąk p. Dyrektor Magdaleny Orczykowskiej, p. Magdaleny Jędrzejczak (koordynatora SKW), p. Martyny Jamki (SCM Arka) i p. Moniki Kufel- Malety. Dziewczęta zostały docenione za swoją działalność wolontariacką, niesłabnący zapał i chęć do pracy.176986