• Nasza misja

   Jesteśmy placówką o charakterze resocjalizacyjnym, przeznaczoną dla dziewcząt niedostosowanych społecznie.

  Więcej...

 • Wsparcie

  Dziękujemy wszystkim sponsorom oraz instytucjom i osobom wspierającym naszą działalność, które okazując wielkie serce pomagają rozwijać się naszej placówce. Więcej...

  http://osrodek.erdwa.vxm.pl/index.php/wspieraja-nas
 • Media o Nas

  Tu znajdziesz wszystkie informację związane z nami i opublikowane przez media.

  Więcej...

  http://osrodek.erdwa.vxm.pl/index.php/pisza-o-nas

Główna

Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci

20171120 124412

Od kilku lat 19 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci. W Polsce jego obchody zainicjowała Fundacja Dzieci Niczyje. To dzień szczególnej refleksji nad losem tych najmniejszych z nas i zastanowieniem nad tym „co ja sama/sam mogę zrobić?”.

 

Członkinie Samorządu Wychowanek w MOW również chciały zwrócić naszą uwagę na istniejący problem. W niedzielę 19 XI przygotowały tablicę z informacjami na w/w temat i przedstawiły go społęczności wychowanek. Natomiast w poniedziałek 20 XI 2017r., dzięki wspaniałomyślności pracownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wierzbicy oraz Funkcjonariuszy Posterunku Policji w Wierzbicy miały możliwość uzyskać wiele niezwykle istotnych informacji, m.in. o procedurze Niebieskiej Karty. Jesteśmy niezwykle wdzięczni, gdyż zwiększanie naszej świadomości pozwala nam skutecznie przeciwstawiać się wyrządzanej krzywdzie. MY MÓWIMY STOP!
Cała akcja SW odbywała się pod opieką pedagog  p. Moniki Kufel-Maleta oraz opiekuna SW p. Martyny Jamka.176654