• Nasza misja

   Jesteśmy placówką o charakterze resocjalizacyjnym, przeznaczoną dla dziewcząt niedostosowanych społecznie.

  Więcej...

 • Wsparcie

  Dziękujemy wszystkim sponsorom oraz instytucjom i osobom wspierającym naszą działalność, które okazując wielkie serce pomagają rozwijać się naszej placówce. Więcej...

  http://osrodek.erdwa.vxm.pl/index.php/wspieraja-nas
 • Media o Nas

  Tu znajdziesz wszystkie informację związane z nami i opublikowane przez media.

  Więcej...

  http://osrodek.erdwa.vxm.pl/index.php/pisza-o-nas

Główna

Rajd Wierzbica - Orońsko

12.05.2017 roku Szkolne Koło PTSM zorganizowało kolejny pieszy rajd na trasie Wierzbica – Orońsko. W naszej pieszej wędrówce tym razem udział wzięli również wychowankowie z Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych z Rusinowa Koneckiego, Kolonii Szczerbackiej, Goździkowa, Pogroszyna oraz uczennice z Publicznego Gimnazjum w Rudzie Wielkiej.
Cele rajdu to: popularyzacja turystyki pieszej oraz krajoznawstwa, poznawanie walorów przyrodniczo- krajobrazowych Ziemi Radomskiej, Gminy Wierzbica, integracja środowisk SK PTSM oraz młodzieży szkolnej, kształtowanie nawyków samodzielnego zdobywania wiedzy, popularyzacja działalności PTSM wśród młodzieży.
Rajd rozpoczął się w naszym ośrodku w Wierzbicy a zakończył w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Pogoda i tym razem nam dopisała, piękne słońce towarzyszyło nam całą drogę.
W Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku odpoczywaliśmy przy ognisku i pieczonych kiełbaskach. Mieliśmy również możliwość zwiedzić to piękne miejsce, pani przewodnik przybliżyła nam historię powstania muzeum, opowiadała o aktualnych ekspozycjach. Doznań artystycznych dostarczył nam także spacer po Ogrodzie Rzeźby Współczesnej - zabytkowym parku krajobrazowym z ogrodem rzeźb. Dziękujemy Dyrekcji muzeum za udzielenie bezpłatnego wstępu, za możliwość obcowania z kulturą i sztuką oraz ciekawie spędzony czas. W zmaganiach konkursowych udało nam się zdobyć II miejsce. W tym wydarzeniu uczestniczyło 8 wychowanek pod opieką p. Moniki Kufel – Maleta, Ilony Zdanek-Sadkowskiej oraz Anny Budzyńskiej. Zmęczone ale we wspaniałych humorach, uśmiechnięte i zadowolone z żalem wracałyśmy do ośrodka mając nadzieję, że niedługo już kolejny rajd...176654