Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Dnia 2 września 2019 r. w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Wierzbicy odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2010.


W tym roku przypada okrągła 80 rocznica agresji niemieckiej i radzieckiej na Polskę. Społeczność szkolna na czele ze Starostą Radomskim i Dyrektorem MOW uroczyście odśpiewała hymn państwowy. Kolejno wychowanki wprowadziły zgromadzonych w atmosferę wydarzeń kampanii wrześniowej. Fragmenty filmów, prezentacji i zdjęć pozwoliły zobrazować rozmiar zniszczeń kraju, zrozumieć ogrom bólu, tragedii ludzkich i walczących w czasie II wojny światowej. Następnie minutą ciszy upamiętniono poległych. Była to żywa lekcja patriotyzmu i historii, a zarazem przestroga przed tym, aby nigdy więcej nie pozwolić na masową eksterminacją nie tylko ludności naszego kraju, ale i Europy.


Po prezentacji wstrząsających wydarzeń wojennych, głos zabrała Pani Dyrektor Agnieszka Ankurowska. Gorąco powitała Pana Waldemara Trelkę, pracowników, wychowanki oraz wszystkich zgromadzonych. Szczególne życzenia i prośby skierowała do uczennic klasy pierwszych, aby jak najlepiej spożytkowały ten czas i korzystały ze wszystkich szans jakie daje im placówka. Nauczycielom, wychowawcom oraz pracownikom szkoły, życzyła wielu sukcesów edukacyjnych oraz osiągnięć wychowawczych w tak wymagającej posłudze i misji jaką pełnią.
Pan Starosta Waldemar Trelka z wielką życzliwością i podziwem skierował ciepłe słowa do obecnych dziewcząt, zwracając uwagę na to, że w życiu najważniejsze są relacje ludzkie i wzajemny szacunek do człowieka. Podkreślił, że zna dobrze mury tej placówki, gdyż sam był inicjatorem jej powstania i dołożył wszelkich starań, by przebywające w niej uczennice czuły się bezpiecznie i odnalazły swój drugi dom.
Po tak wzruszającym powitaniu, Starosty oraz Dyrektora MOW, uczennice udały się wraz ze swoimi wychowawcami do klas, by poznać plan lekcji na nowy rok szkolny 2019/2020.