Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

31.05.2019 roku Szkolne Koło PTSM zorganizowało III pieszy rajd Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wierzbicy na trasie Wierzbica – Orońsko. W naszej pieszej wędrówce udział wzięli również wychowankowie z Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych z Goździkowa i Pogroszyna, wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapeutycznego w Radomiu oraz uczennice z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rudzie Wielkiej.

Cele rajdu to: popularyzacja turystyki pieszej oraz krajoznawstwa, poznawanie walorów przyrodniczo- krajobrazowych Ziemi Radomskiej, Gminy Wierzbica, integracja środowisk SK PTSM oraz młodzieży szkolnej, kształtowanie nawyków samodzielnego zdobywania wiedzy, popularyzacja działalności PTSM wśród młodzieży.
Rajd rozpoczął się w naszym ośrodku w Wierzbicy a zakończył w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Pogoda i tym razem nam dopisała, piękne słońce towarzyszyło nam całą drogę.
W Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku odpoczywaliśmy przy ognisku i pieczonych kiełbaskach. Mieliśmy również możliwość zwiedzić to piękne miejsce, pani przewodnik przybliżyła nam historię powstania muzeum, opowiadała o aktualnych ekspozycjach, umożliwiła wejście na wystawę Katarzyny Józefowicz „Poza słowami”. Doznań artystycznych dostarczył nam także spacer po Ogrodzie Rzeźby Współczesnej - zabytkowym parku krajobrazowym z ogrodem rzeźb. Dziękujemy Dyrekcji muzeum za udzielenie bezpłatnego wstępu, za możliwość obcowania z kulturą i sztuką oraz ciekawie spędzony czas. W tym wydarzeniu uczestniczyło 6 wychowanek pod opieką p. Moniki Kufel – Maleta, p. Ewy Batorowicz oraz p. Anny Budzyńskiej. Zmęczone ale we wspaniałych humorach, uśmiechnięte i zadowolone z żalem wracałyśmy do ośrodka mając nadzieję, że niedługo już kolejny rajd...