Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

    Przy słonecznej, majowej pogodzie 17.05.2019 roku Szkolne Koło PTSM włączyło się w kolejną imprezę krajoznawczo-turystyczną zgodnie z kalendarzem na rok 2018/2019 ZOM PTSM „Ziemi Radomskiej”. Był to XII Powiatowy Rajd Śladami Witolda Gombrowicza, wśród członków PTSM znany pod nazwą Pieszy Rajd Spódnicowy.

    Celem rajdu była popularyzacja turystyki pieszej krajoznawstwa wśród młodzieży, popularyzacja zabytków i pomników przyrody gminy Jedlińsk, upowszechnienie zdrowego i kulturalnego sposobu spędzania czasu wolnego, umacnianie więzi koleżeńskich między turystami.
    Rajd rozpoczęliśmy przy  pomniku Raka  na Rynku w Jedlińsku, pomniku,  który pojawił się tutaj w sierpniu 2006 roku. Czerwony rak na błękitnym tle to herb gminy Jedlińsk.
    Kolejnym punktem naszej wędrówki był Kościół Parafialny w Jedlińsku. To właśnie Mikołaj Jedliński był  fundatorem tutejszego kościoła.
 Parafia rzymskokatolicka Świętych Apostołów Piotra i Andrzeja to jedna z 13 parafii dekanatu jedlińskiego diecezji radomskiej. Erygowana w XVI wieku. Parafię prowadzą księża diecezjalni. Wszyscy rajdowicze zostali zapoznani tutaj nie tylko z historią Jedlińska ale także z informacjami o barokowym kościele i jego niezwykłej architekturze i dekoracyjności wnętrza.
    Następnie wędrowaliśmy przez ukwiecone łąki i pachnące sosnową żywicą lasy słuchając przyrodniczych opowieści pracownika Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.
    Finał rajdu odbył się we Wsoli pod rozłożystymi drzewami gombrowiczowskiego parku. Mieliśmy okazję również zwiedzić Muzeum Witolda Gombrowicza a także poznać  życie i jego twórczość. Tutaj wzięliśmy udział również w konkursowych zmaganiach min. na „najefektowniejszą spódnicę”.
    Odebrałyśmy podziękowania, dyplomy, upominki ufundowane przez organizatorów oraz Zarząd Mazowieckiego Oddziału PTSM „Ziemia Radomska”. Zmęczone ale zadowolone powróciłyśmy do ośrodka. Pogoda na szczęście i tym razem nas nie zawiodła.