Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

„ Maleńka miłość w żłobie śpi, Maleńka miłość przy Matce Świętej. Dziś cała ziemia i niebo lśni dla tej miłości maleńkiej”.
Święta Bożego Narodzenia to czas spokoju, miłości i pojednania, na który wszyscy czekają z utęsknieniem. Są nierozerwalnie połączone z tradycją wystawiania Jasełek.

Ta piękna tradycja jest obchodzona również w naszym ośrodku każdego roku. 20 grudnia nasze wychowanki pod okiem p. A. Stanik, p M. Małek oraz p. P. Kowalskiego przygotowały inscenizację, która pokazała, jak w dzisiejszych czasach ludzie zaplatani w świąteczne zakupy zapominają o modlitwie i spotkaniu się  z Bogiem w Kościele. Uroku inscenizacji dodały zaśpiewane kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że  każdy obecny poczuł magię zbliżających się świąt.  W tym dniu odwiedziła nas również Drużyna Harcerska Karolki z PSP im. Jana Kochanowskiego w Zakrzewie, która przywiozła do nas Betlejemskie Światełko Pokoju. Po występie głos zabrała Pani Dyrektor, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Z życzeniami przybyli również do nas Wójt Gminy Wierzbica pan Zdzisław Dulias oraz Dzielnicowy PP Wierzbica mł.asp. Paweł Pawlina. Cała zgromadzona społeczność połamała się opłatkiem i w radosnej, magicznej atmosferze nadchodzących świąt  zasiadła do wigilijnego stołu.