Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.


    26.10.2018 r. wychowanki miały okazję uczestniczyć w festiwalu popkultury „Warsaw Comic Con” w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. Była to już IV edycja tej znanej w Polsce i w Europie imprezy.
    Dziewczęta miały możliwość na żywo zobaczyć perfekcyjnie odwzorowane postacie z gier komputerowych, komiksów, filmów i seriali. Miały możliwość sprawdzić swoje umiejętności, grając  w różnorodne gry: planszowe, komputerowe, zręcznościowe itp., a także wygrać kilka konkursów.


Wychowanki podziwiały także takie atrakcje Warsaw Comic Conu jak wystawy tematyczne. W ramach Movie Gate zobaczyły oryginalne kostiumy z „Piratów z Karaibów”, rekwizyty z „Hellboya”, „Star Wars”, „Obcego” i wielu innych produkcji. Zaprezentowana została także Wystawa Figur Stalowych oraz wystawa eksponatów zbudowanych z klocków LEGO, w tym Sokół Millennium złożony z ponad 7 500 elementów.
Podczas festiwalu miały miejsce również takie wydarzenia jak jubileuszowa wystawa „100-lecie komiksu w Polsce” związana ze 100-leciem odzyskania Niepodległości, podczas której zaprezentowano oryginały prac takich mistrzów, jak: Grzegorz Rosiński (m.in. „Thorgal”), Tadeusz Baranowski (m.in. „Podróż Smokiem Diplodokiem”), Jacek Skrzydlewski („Kajko i Kokosz”), Papcio Chmiel („Tytus, Romek i A’Tomek”) czy Zbigniew Kasprzak („Yans”). Honorowy patronat nad wystawą objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Organizatorami wyjazdu były: p. Magdalena Jędrzejczak i p. Katarzyna Łagowska.