Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.


Jak to się zaczęło?? Krótka historia...
Dzień ten został uchwalony w roku 1973 w Stanach Zjednoczonych, jako wezwanie do pokoju w odpowiedzi na wojnę Jom Kippur między Izraelem a Egiptem. Do dziś 21 listopada funkcjonuje jako dzień pod nazwą "World Hello Day". Zwyczaj podchwyciły inne kraje – dziś uroczystość obchodzona jest w 180 krajach i stanowi idealną okazję, aby zademonstrować chęć pokoju na świecie. W Polsce Dzień Życzliwość po raz pierwszy obchodzono w 2006 roku we Wrocławiu. W każdym roku święto ma bardziej komercyjny charakter, będąc pretekstem do organizacji różnych happeningów. W zamyśle, dzień ten ma uzmysławiać i przypominać, że wzajemna życzliwość to początek i podstawa w budowaniu pokoju i owocnych relacji międzyludzkich.

    To jeden z takich dni w roku, w którym wszyscy są dla siebie mili, pomocni i uśmiechnięci. Przynajmniej z założenia. To dzień którego celem jest promowanie życzliwości -  zachęcanie do czynienia dobra wobec siebie nawzajem.
    W naszym ośrodku przygotowania do tego dnia rozpoczęłyśmy już dawno..............
W ramach zajęć koła plastycznego nasze wychowanki szyły filcowe sowy. W ramach koła kulinarnego dziewczęta upiekły ciasteczka, do których również dołączyły miłe, życzliwe cytaty. Natomiast na korytarzu ośrodka stanęło „Drzewo Życzliwości” obsypane cytatami przypominającymi o uprzejmości i życzliwości umieszczonymi na papierowych dłoniach.
    21 listopada wyszłyśmy na ulice Wierzbicy i obdarowywałyśmy przechodniów naszymi ręcznie wykonanymi drobiazgami okazując im życzliwość i zachęcając do niesienia jej innym. Odwiedziłyśmy  inne, zaprzyjaźnione placówki i instytucje: Publiczną Szkołę Podstawową, Publiczne Przedszkole, a także Dom Pomocy Społecznej, Gminny Ośrodek Kultury, Urząd Gminy, Policję, Ośrodek Zdrowia w Wierzbicy. Nasze wychowanki w Publicznym Przedszkolu przeprowadziły zajęcia warsztatowe z dziećmi wykonując  papierowe kwiaty z tej okazji.

    Zachęcamy wszystkich do podejmowania inicjatyw, które pozwolą na identyfikację z ideą, jaką niesie ze sobą Dzień Życzliwości: wysyłajmy do siebie życzenia, pomagajmy sobie, dziękujmy nawet za drobiazgi, okazujmy życzliwość w domu, w pracy, w autobusie, na ulicy, w samochodzie — wszędzie tam, gdzie spotykamy się z innym człowiekiem.
Pokazujmy światu, że można, warto i trzeba być życzliwym, nie tylko dziś lecz przez cały rok.

I pamiętajmy:
Warto się uśmiechać, bo "Każda radość, którą niesiemy innym zawsze do nas powróci" (Zenta Maurina Raudive)

Przygotowania do tego dnia odbyły się pod opieką wychowawców, psychologa i pedagoga.