Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Międzynarodowy Dzień Pisania Listów to kolejne z nietypowych świąt, które znajduje się w kalendarzu. Historia pisania listów sięga początków pisma, czyli starożytności. W dawnych czasach, dostarczenie listu trwało nieraz długie dni lub tygodnie ponieważ pismo dostarczali specjalni wysłannicy. Gdy z biegiem czasu zaczęto odkrywać coraz nowsze i sprawniejsze sposoby na przemieszczanie się, listy docierały do odbiory szybciej. Obecnie technologia jest na tak zaawansowanym poziomie, że wysłanie do kogoś wiadomości trwa ułamek sekundy. Z tego względu długie, rozbudowane formy pisemne zastąpiły krótkie komunikaty, które można ze sobą wymieniać na bieżąco.


Z okazji Międzynarodowego Tygodnia Pisania Listów zachęciliśmy nasze wychowanki do ożywienia tradycyjnej korespondencji. Prywatny list zwłaszcza ręcznie napisany niesie ze sobą ładunek emocji, wymiany myśli i informacji. Jest wyjątkowym sposobem kontaktu osobistego. List i kartka mogą być najmilszym upominkiem. Nasze wychowanki napisały  listy adresowane do najbliższych. Są to bardzo osobiste i często wzruszające wyznania.
 Przygotowały listy również  dla naszych najmniejszych przyjaciół z przedszkola i szkoły podstawowej w Wierzbicy. Kilka ciepłych słów .Tak mało trzeba aby na twarzy dziecka wywołać uśmiech. Adresowana specjalnie do dzieci przesyłka dała im wiele  radości.