Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Szkolne Koło PTSM funkcjonujące od początku istnienia naszej placówki, 16.09.2016 roku włączyło się w kolejną imprezę krajoznawczo-turystyczną zgodnie z kalendarzem na rok 2015/2016 ZOM PTSM „Ziemi Radomskiej" – XXIII RAJD SKÓRZANYCH „WĘDRÓWKA Z PEDAGOGIEM”.

 

Celem rajdu była popularyzacja turystyki i krajoznawstwa regionu radomskiego wśród młodzieży, wspieranie i realizacja programu obejmującego organizację czasu wolnego poprzez turystykę, upowszechnienie zdrowego i kulturalnego sposobu spędzania czasu, umacnianie więzi koleżeńskich między turystami. 

Trasę rozpoczęłyśmy na przystanku kolejowym Podbór w miejscowości Mniszek. Tutaj otrzymałyśmy plakietki, oraz testy wiedzowe do rozwiązania na temat przebytej trasy oraz PTSM. Pogoda była cudowna, świeciło piękne słońce, wędrowałyśmy leśnymi ścieżkami, polnymi drogami, oznakowanymi szlakami. Uroczyste zakończenie rajdu odbyło się w Wieniawie. Dotarłyśmy tam zmęczone, ale w doskonałych humorach. Na trasie wychowanki brały udział w konkursie wiedzowym na temat PTSM, Mniszka, Wieniawy i innych miejsc, które mijały w czasie pieszej wędrówki. Dziewczęta wzięły również udział i przepięknie zaśpiewały w konkursie piosenki turystycznej. Udało im się zająć II miejsce. Odebrałyśmy podziękowania, dyplomy, upominki ufundowane przez organizatorów oraz Zarząd Mazowieckiego Oddziału PTSM „Ziemia Radomska”.  Z żalem wracałyśmy do ośrodka z nadzieją, że niedługo znów kolejny rajd...