Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

20180523 103445

23 maja 2018r o godz. 11.00 wzięłyśmy udział w finale Kampanii Profilaktyczno-Edukacyjnej pt. ,,Uzależnienia – droga donikąd” w Publicznej Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Wierzbicy. Celem tego  przedsięwzięcia jest promowanie wiedzy o szkodliwym działaniu uzależnień oraz niebezpieczeństwie wirusa HIV i chorobie AIDS wśród młodzieży szkolnej.


 Nasze wychowanki zaprezentowały w części artystycznej przedstawienie profilaktyczne „Ostatni przystanek”, które ma przestrzec młodych ludzi przed używkami, które są tak często promowane. Wychowanki również  zaprezentowały swoje umiejętności wokalne:  Ewelina śpiewając utwór muzyczny pochodzący z musicalu „Metro”- „Szyba” a Patrycja W. i Patrycja S. utwór Marka Grechuty „ Dni których jeszcze nie znamy” . O konsekwencjach palenia papierosów, spożywania substancji psychoaktywnych można było się również dowiedzieć z krótkiej scenki i piosenek przygotowanych przez uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Rudzie Wielkiej jak również w Wierzbicy.
W kolejnej części nadszedł czas na rozwiązania konkursu wiedzy o uzależnianiach. Był to konkurs 3 – etapowy,  do finału przeszło 42 uczniów, po 6 osób z placówek z terenu Gminy Wierzbica.
Uczniowie otrzymali wspaniałe nagrody : za I miejsce – tablety, za II –kamerki sportowe, za III – smartwatche, za IV – urządzenia wielofunkcyjne, za V – radiomagnetofony, za VI – słuchawki. Sponsorami nagród byli min : Starostwo Powiatowe w Radomiu, Urząd Gminy w Wierzbicy oraz Komisja d/s Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy w Wierzbicy. Nastąpiło także rozwiązanie konkursów plastycznego i literackiego.
     Ostatnim punktem programu był Koncert Muzyczny w wykonaniu Jacka Musiatowicza i jego syna. Na zakończenie składane były życzenia młodym ludziom, aby dokonywali dobrych, świadomych wyborów, chronili młodość i odrzucali nałogi, znajdowali zawsze dobre rozwiązania i wierzyli zawsze w siebie.
Konkursy wiedzowe i przedstawienie profilaktyczne  prowadzone było przez p. Monikę i p. Angelikę, p. Małgorzata czuwała nad przygotowaniem wychowanek w konkursie plastycznym. Bardzo serdecznie dziękujemy panu instruktorowi Tomaszowi z Gminnego Ośrodka Kultury w Wierzbicy za fachowe przygotowanie naszych solistek.