Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

20180525 143305

Przy słonecznej, majowej pogodzie 25.05.2018 roku Szkolne Koło PTSM  włączyło się w kolejną imprezę krajoznawczo-turystyczną  – RAJD PIESZY ŚLADAMI NIEPODLEGŁOŚCI zorganizowany przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Rusinowie Koneckim.

Cele rajdu to: ukazanie miejsc pamięci związanych z powstaniem styczniowym i II wojną światową, popularyzacja tematyki historycznej i kształtowanie patriotycznych postaw, uczczenie 100 – lecia odzyskania niepodległości Polski, poznanie walorów przyrodniczych południowych krańców woj. Mazowieckiego, integracja młodzieży z różnych placówek.
Rajd rozpoczął się na terenie ośrodka w Rusinowie Koneckim i wiódł przez Nowinki, Skłoby, Nadolna, cmentarz Ofiar II wojny światowej, Kochanów. Docelowym miejscem naszej, pieszej 15 kilometrowej wędrówki był Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Rusinowie Koneckim. Tutaj przywitano nas gorącym poczęstunkiem, odbyło się wręczenie dyplomów i nagród. Zdobyliśmy III miejsce w zmaganiach konkursowych – konkurs wiedzy i spostrzegawczości na trasie. W tym  wydarzeniu uczestniczyły 3 wychowanki, pod opieką p. Moniki Kufel – Maleta. Zmęczone ale zadowolone wracałyśmy do ośrodka………………..