Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

okno1

W ramach programu „ Mama to ja” nasze wychowanki pod opieką p. A. Ankurowskiej i p. H. Soleckiej udały się do  „Okna Życia” w Radomiu. „Okno Życia” to miejsce, w którym matka może anonimowo pozostawić swoje nowo narodzone dziecko bez narażania jego życia i zdrowia.


Idea systemowej ochrony podrzutków stosowana była już w średniowieczu. Najstarsze zachowane okno życia pochodzi z 1198 i znajduje się w Rzymie przy powstałym z inicjatywy papieża Innocentego III szpitalu Ducha Świętego .
Radomskie „Okno Życia” powołał do istnienia abp Zygmunt Zimowski, który 1 czerwca 2009 r. dokonał jego uroczystego otwarcia i poświęcenia. Jest to pierwsze „Okno Życia” w Diecezji Radomskiej. Okno Życia”, prowadzone przez Caritas Diecezji Radomskiej, od 2009 roku znajduje się w domu Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Struga 31. Siostry czuwają przy nim całą dobę. Do tej pory radomskie „Okno Życia” dało schronienie dwóm dziewczynkom: Marysi i  Faustynie.
To miejsce  wzbudziło w nas pewną refleksję, skłoniło do myślenia, dlaczego kobiety podejmują takie dramatyczne decyzje. Może dzieje się tak dlatego, że w trudnej sytuacji nie znalazły one oparcia, pomocy u najbliższych.