Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

W dniu 27.06.2024 roku Park Rozrywki i Miniatur – Sabat Krajno po raz kolejny zaprosił nas w podróż do najpiękniejszych miejsc na Ziemi. Kolorowe parasolki tuż przy wejściu, zachęcały i zapowiadały, że będzie ciekawie i wcale się nie pomyliłyśmy! To miejsce tętni życiem i jest naprawdę wyjątkowe.

W Alei Miniatur „Cudowny Świat” podziwiałyśmy najwspanialsze budowle i dzieła stworzone przez naturę. Park znajduje się w otulinie Świętokrzyskiego Parku Narodowego, u stóp Łysicy, najwyższego szczytu Gór Świętokrzyskich, usytuowany jest na wzgórzu, z którego można podziwiać panoramę całego obiektu. Sercem całego kompleksu jest jeden z najpiękniejszych placów świata – plac św. Piotra. W parku znajdują się również jedyne w Europie miniatury nieistniejących już wież World Trade Center. Byłyśmy prawie na wszystkich kontynentach świata i podziwiałyśmy architekturę i kulturę z najróżniejszych zakątków globu.
Podziwiałyśmy między innymi takie budowle jak: Coloseum, Piramidę Cheopsa - obok niej słynnego sfinksa, wodospad Niagara, dymiący wulkan Etna, Bramę Brandenburską z Berlina, Statuę Wolności, Biały Dom, miasto Piza ze słynną Krzywą Wieżą. Byłyśmy w Sydney i widziałyśmy Słynną Operę. Podziwiałyśmy na kontynencie Ameryki Północnej wodospad Niagara. Zawitałyśmy do Paryża gdzie oczarowały nas: wieża Eiffla i Łuk Triumfalny.
Jednego dnia zwiedzić można prawie cały świat!!!!!!!!! Ze szczytu, na który musiałyśmy podejść roztacza się panorama na Góry Świętokrzyskie i cały park rozrywki – niezwykły jest to widok!

Umożliwiono nam również wejście do kina 6D, a niezapomniane wrażenia mamy do dziś!!!! Wiele, wiele emocji! Obejrzałyśmy dwa filmy, każdy z nich dostarczył nam niesamowitych wrażeń. Na próżno szukać tu fabuły, cała zabawa ukryta była w nieprzewidzianych i zaskakujących wydarzeniach.

Dziękujemy Dyrekcji i pracownikom Parku Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno za życzliwość i bezinteresowność. Dzięki Państwa uprzejmości wychowanki mogły nieodpłatnie zwiedzić Aleję Miniatur, podziwiać najsłynniejsze budowle świata oraz niezwykłe miejsca stworzone przez naturę. Była to wycieczka pełna wrażeń! Bardzo dziękujemy!