Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

19 kwietnia 2024 roku grupa 10 wychowanek pod opieką p. Ilony i p. Moniki uczestniczyła w XIX Rajdzie Europejskim pod patronatem honorowym Starosty Radomskiego Pana Waldemara Trelki. Organizatorem rajdu była Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Parznicach i była to kolejna turystyczna impreza wynikająca z kalendarza imprez dla dzieci i młodzieży organizowanych przez oddział miejski PTTK w Radomiu i oddział mazowiecki PTSM „Ziemia Radomska” w Radomiu.

Tegoroczna trasa rajdu rozpoczęła się na dziedzińcu Klasztoru Sióstr Klarysek w Skaryszewie, wiodła przez Chomentów, Bardzice – gdzie mogłyśmy podziwiać XVIII wieczny zabytkowy kościół p.w. Św. Andrzeja Boboli, dotarłyśmy na finał do szkoły w Parznicach. Podczas rajdu przeprowadzono konkursy: wiedzowy – ze spostrzegawczości na trasie, z podstawowej wiedzy o Unii Europejskiej ( ze szczególnym uwzględnieniem Portugalii) i działalności PTSM, plastyczny oraz rozgrywki sportowe. Na zakończenie rajdu zostały wręczone wszystkim drużynom nagrody i dyplomy.
Pogoda nam dopisała – wyraźnie na polach, łąkach i lasach było widać, słychać i czuć wspaniałą wiosnę. Rajd przebiegł w miłej atmosferze, atrakcyjnej malowniczej trasie oraz dużym zaangażowaniu wszystkich uczestników. Powróciłyśmy we wspaniałych humorach… To dopiero początek naszych pieszych wędrówek….