Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

DSC 0536

W niedzielne popołudnie 22.04.2018 r. wychowanki wybrały się do Radomia, aby obejrzeć wystawy prac w Resursie Obywatelskiej. Pierwszą z nich była wystawa fotografii „Zabawy (z) czasem”. Autorami zdjęć są członkowie Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej stowarzyszonych w regionie radomskim.

Fotografie wykonane były telefonem, aparatem cyfrowym, a nawet puszką po napoju i przedstawiały upływający czas. Aby uchwycić przemijanie zdjęcia  naświetlane były w czasie od ułamka sekundy do półtora roku, w różnych technikach, np.: pinhol, solarygrafia, mototypia,wielokrotna ekspozycja.
Druga wystawa, którądziewczęta miały okazję obejrzeć, to „Obrazy przeszłości” autorstwa Tadeusza Hajnrycha. Prezentowane grafiki inspirowane były historią radomskich Żydów. Wystawa ta była jednym z elementów obchodów X Spotkania z Kulturą Żydowską „Ślad” celebrowaną w Resursie w dniach 18 – 22 kwietnia 2018 r. Tadeusz Hajnrychto artysta grafik i malarz. Urodził się w 1931 r. w Kurowie. W latach 1951-1956 studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi. Uprawiał malarstwo sztalugowe, rysunek, grafikę warsztatową i użytkową oraz mozaikę. Jego prace pokazywane były na ponad 50 wystawach indywidualnych i blisko 200 zbiorowych. Przez lata Hajnrych związany był z Radomiem, gdzie zmarł w 2013 r.
Cykl „Obrazy przeszłości” to próba powrotu do krainy dzieciństwa. Niestety, były to też i lata II wojny światowej. Śmierć Polaków, Żydów, rozpad dawnego szczęśliwego świata - wszystko to zapadło głęboko w pamięć młodego wówczas chłopaka, a po latach znalazło odzwierciedlenie w twórczości dojrzałego już człowieka i artysty.
    Po spotkaniu ze sztuką wychowanki spędziły miło czas na radomskim deptaku, zajadając się lodami i korzystając z promieni słonecznych.
    Organizatorem wyjazdu była p. Magdalena Jędrzejczak.