Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.


Medialne doniesienia o aktach przemocy, zagrożeniu poczucia bezpieczeństwa sprawiają, iż sięgamy i stosujemy różnorodne sposoby i środki w trosce o bezpieczeństwo naszych wychowanek. Wiele rozmaitych zachowań może stanowić ryzyko dla pozytywnego rozwoju czy zagrażać bezpieczeństwu naszych dziewcząt.
W dniu dzisiejszym odbyła się w naszej placówce „Debata młodzieżowa 2023” na temat zjawiska hejtu, nienawiści i cyberprzemocy. Jej głównym celem było uświadomienie, jakim zagrożeniem jest hejt, jak przeciwdziałać oraz jak sobie radzić z mową nienawiści.

W debacie udział wzięli funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Wydziału Patrolowo - Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu: mł. asp. Karolina Krawczyk, st. post. Marta Wziątek i mł. asp. Wojciech Gryzło.
Poruszona została problematyka odpowiedzialności prawnej nieletnich, cyberprzestępczości. Policjantka opowiedziała jak hejt wpływa na rozwój człowieka i jakie mogą być jego skutki w dalszym życiu. Dokonana została kontrola – sprawdzenie pomieszczeń w ośrodku pod kątem bezpieczeństwa i środków niedozwolonych przy udziale psa policyjnego. Na koniec spotkania mł. asp. Wojciech Gryzło opowiedział wychowankom ciekawostki ze współpracy z psem policyjnym, odbył się pokaz tresury psa.