Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

W sobotę, 15 stycznia 2023 roku nasze wychowanki miały okazję uczestniczyć w Wernisażu Prac Plastycznych Michała Budzisza pt.” Do trzech razy sztuka..” połączonym z występem muzycznym. Organizatorem był Powiatowy Instytut Kultury w Iłży.
Ten niezwykły wieczór rozpoczął się o godz 17:00 uroczystym przywitaniem zaproszonych gości przez Panią Renatę Metzger – dyrektor PIK oraz starostę radomskiego Waldemara Trelkę. Następnie głos zabrał sam artysta – Michał Budzisz, który rozpoczął świętowanie 35-lecia twórczości. Michał Budzisz - „od zawsze” pracownik radomskiej kultury. Dla znajomych – Budzik (od nazwiska, nie od umiłowania do rannego wstawania ). Będąc mistrzem pędzla i ołówka, w ostatnich latach, Budzik doprowadził do perfekcji technologie budowy rozmaitych atrap. Jego smakowite imitacje wędlin czy ciast kuszą z wielu witryn sklepowych… Jakby tego było mało, Michał zajmuje się jeszcze ilustracją książkową, plakatem, grafiką reklamową.
Po zwiedzaniu wystawy odbył się wywiad z artystą. O pracy, tej codziennej i artystycznej, źródłach inspiracji , planach Pan Michał opowiadał przepytywany przez swoją szefową Beatę Drozdowską i dyrektorkę PIK. Podczas wernisażu towarzyszył nam zespół Trio Sea Salt.
Przy rozmowach o sztuce i dobrej muzyce, wieczór minął niepostrzeżenie szybko.