Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.


Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. 21 grudnia w naszym ośrodku odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne, na którym swoją obecnością zaszczycili nas Starosta Radomski Pan Waldemar Trelka, Pan Dariusz Leśkiewicz, dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Radomiu oraz rodzice naszych wychowanek. Na wstępie dla przybyłych gości Pani Dyrektor Agnieszka Ankurowska przekazała "Betlejemskie Światło Pokoju", które otrzymaliśmy od Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Chwałowicach. Pan Starosta bardzo ciepło i serdecznie powitał wszystkich zebranych i przekazał piękne życzenia świąteczne. Następnie nasze dziewczęta zaprezentowały swoje zdolności artystyczne.

W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii zaprezentowały występ artystyczny ukazujący przedświąteczne problemy i dylematy tradycyjnej polskiej rodziny. Współczesna rodzina ukazana w Jasełkach nie spodziewała się, że Jezus przyszedł do nich w osobie matki z dzieckiem, wyrzuconej z domu przez męża, nadużywającego alkoholu. Rodzina przyjęła niespodziewanych gości z radością i serdecznością, a w ich domu zapanowała miłość i spokój. Piękny śpiew pastorałek uświadomił wszystkim i przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca życzenia świąteczno-noworoczne przekazał Pan Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Radomiu Dariusz Leśkiewicz oraz Dyrektor naszego ośrodka Pani Agnieszka Ankurowska. Po Jasełkach wszyscy symbolicznie podzielili się opłatkiem i zasiedli do uroczystego stołu, aby spróbować tradycyjnych potraw wigilijnych przygotowanych m.in. przez nasze koło kulinarne oraz uczennice Branżowej Szkoły I stopnia o profilu kucharz.
Na koniec wszyscy włączyli się do wspólnego kolędowania i śmiało można podkreślić, że panowała domowa atmosfera i czuć było zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.